• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/vizyonhavadis.kilis
  • https://www.twitter.com/@vizyonhavadis79
vizyon

Anasayfa

Diriliş Derneği 2017 yılı Dönem sonunu yaptığı toplantı ile değerlendirdi. 24 Mayıs Çarşamba günü Söğütlüdere Restoranda dönem konuşması ile başlayan toplantıda Komisyon başkanları 5'er dakikalık yıl içi faaliyet sunumlarını gerçekleştirdiler. Anadolu Öğrenci Birliğini temsilen Ahmet Kalkan İyilik-Der komisyonunu temsilen Hatice Yalçın ve Ortaöğretim komisyonunu temsilen Emine Yazgan sunumlarını gerçekleştirdiler. Üyelerinde katkı ve konuşmalarının ardından, Anadolu Platformu sinevizyonu izlenerek programa son verildi.
Kilis Belediyespor’un alt yapısından yetişen ve gelecek vaat eden Atakan Dama Gençlerbirliğinde. Daha önce Galatasaray seçmelerinde beğenilen davet alan sonrasında U 14 Milli takım yetkilileri tarafından takibe alınan ve en sonunda gecen hafta Adana'da yapılan U 14 bölge Şampiyonası’nda. Gençlerbirliği alt yapı sorumluları tarafından beğenilip Ankara Gençlerbirliği. Alt yapısı için Ankara’ya davet edilen Gençlerbirliğinde. Atakan oynadığı futbolla otoritelerden tam not alırken alt yapı hocaları futbolcularını büyük takımlara verenin gururu ve mutluluğunu yaşıyorlar.
Nedim Ökmen Anadolu Lisesi Okulundan 50 yıl önce mezun olan o zamanki adıyla "Kilis Kız İlk öğretmen Okulu" mezunları 50 yıl sonra Türkiye'nin dört bir yanından gelerek okulumuzun düzenlediği program ile bir araya geldiler. 1963-70 arası dönemlerde mezun olan öğrenciler ve o dönemde okulda görev yapan öğretmenlerin bir araya geldiği buluşmada eski öğrenciler kendi öğretmenlerine 50. Yıl anısına plaket takdim ettiler. Okul bahçesinde gerçekleşen programda duygulu anlar yaşandı. Anılarını paylaşan öğretmenler ve öğrencileri herkesi adeta zaman makinesinde yolculuğa çıkardılar.
Kilis’te, Jeoloji Mühendisi Hayrettin Kara’nın oğlu mimar İbrahim Halil Kara ile mimar Büşra Tekçe muhteşem bir düğünde dünya evine girdi. Kilis’in tanınmış ailelerinden olan Kara ile Tekçe ailesi düğünde bir araya geldi. Jeoloji Mühendisi Hayrettin Kara’nın oğlu mimar İbrahim Halil Kara ile Ahmet Tekçe’nin kızı mimar Büşra Tekçe dünya evine girdi. Nikah Kilis Belediye Başkan Yardımcısı Cuma Özdemir, tarafından kıyılırken, düğüne yoğun katılım olduğu, işadamları, sanayiciler, bürokratlar ve seçkin davetlilerin katıldığı gözlendi. (İHA)
Kilis Belediyesi ile Kamu Hastaneleri Birliği arasında yapılan “Hoş Geldin Meleğim” projesi kapsamında yeni doğan bebekler ve ailelerine yapılan ziyaret ile hediye takdimi sürüyor. Belediye Başkan Yardımcısı Cuma Özdemir, "Hoş Geldin Meleğim" projesi kapsamında yeni doğan bebekler ve ailelerine yapılan ziyaretler devam ettiğini ifade ederek, “İlimiz sınırları içerisinde yeni doğum yapan annelere bebek paketi hediyesi vermeye devam ediyoruz. Personelimiz tarafından ziyaret edilerek bebek sahibi olma mutluluğu yaşayan ailelere içeriğinde battaniye, zıbın, önlük ve ilk aylarda ihtiyaç duyulan ‘Hoş Geldin Meleğim’ paketi hediye ediliyor. Bu hafta da Kilis Belediyesi personeli, biri ikiz olmak üzere 10 bebek için Hoş Geldin Meleğim diyerek aileleri ziyaret edildi” dedi. (İHA)
TÜİK(Türkiye İstatistik Kurumu) verilerine göre Gaziantep ilinin nüfusunun Kilis’ten daha genç olduğunu ortaya çıkardı. TÜİK yaptığı basın bilgilendirme yazısında; “ADNKS sonuçlarına göre; 2016 yılında genç nüfus oranının en yüksek olduğu il, %25,5 ile Hakkari oldu. Bu ili, %23,9 ile Şırnak ve %23,1 ile Siirt izledi. Genç nüfus oranının en düşük olduğu iller ise sırasıyla; %13,2 ile Muğla, %13,5 ile Balıkesir ve %13,7 ile Sinop oldu.
 5  ...


Resmi İlanlar
Site Haritası