• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/vizyonhavadis.kilis
  • https://www.twitter.com/@vizyonhavadis79
vizyon

Anasayfa

- Kilis'te Musiki Cemiyeti tarafından muhteşem bir bahar konseri verildi. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinesinde Aleaddin Yavaşça Kültür Merkezinde gerçekleşen konserin şefliğini Ökkeş Özköseler yaparken, kültürel etkinlikler kapsamında organize edilen konsere yoğun ilgi gösterildi. Kilis Musiki Derneği Başkanı Uğur Elhan, konser öncesinde yaptığı konuşmada, konsere destek veren herkese teşekkür ettiğini ifade etti.
Sosyal Güvenlik Haftası kutlamaları kapsamında düzenlenen “Sosyal Güvenlik Elçileri” Anı Yarışmasında dereceye giren öğrencilere plaket ve hediyeler verildi. Kilis Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü Konferans Salonunda program düzenlenen programa öğrenci velileri,öğretmenler,okul idarecileri ve Kurum personeli katıldı. Gerçekleştirilen programda İl birincisi Muhammet Furkan SEYİTLİOĞLU ve İlçe birincisi Erdal POLAT’ın hediyelerini Kilis İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ercan ÖZER,İl ikincisi Mehmet MERT ve İlçe ikincisi Ümmet POLAT’ın hediyelerini İş-Kur İl Müdürü Nurettin KÖKSAL,İl üçüncüsü Yasin BABA ve İlçe üçüncüsü Barın DOĞAN’ın hediyelerini ise Polateli İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut SÜRÜCÜ verdiler.
- Kilis 7 Aralık Üniversitesinde “Oyun Bizim İşimiz“ adlı bir etkinlik gerçekleştirildi. Muallim Rıfat Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü öğrencileri Yrd. Doç. Dr. Lütfiye Coşkun danışmanlığında Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi kapsamında 7 Aralık Üniversitesinin halı sahalarında “Oyun Bizim İşimiz“ adlı bir etkinlik gerçekleştirdi. Etkinlikte, fakülte öğrencilerinin çoğunluğunun artık malzemelerle oluşturulan oyun düzeneklerinden faydalanması sağlandı. Oyun oynamanın her yaştaki bireyin temel ihtiyacı olduğu üzerinde durulan etkinlikte öğrenciler kurulan farklı oyun düzeneklerinde oynayarak gün boyunca eğlenceli zaman geçirdi. (İHA)
Kilis Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü çalışmalarına son sürat devam ederken toplumu bilinçlendirmek adına tatbikatlara da yer veriyor. Bu doğrultuda cuma günü Aile ve sosyal politikalar İl müdürlüğüne bağlı çocuk evleri koordinasyon merkezi Müdürlüğü, Hacı Salih ve Mine kara Engelsiz Yaşam Bakım ve rehabilitasyon merkezi müdürlüğünde görevli personel ve öğrencilere yangın eğitimi ve tatbikatı yapıldı.
Kilis'te bir otomobilin şarampole yuvarlanması sonucu 3 kişi yaralandı. Edinilen bilgiye göre, Hamza Gün (45) yönetimindeki 27 L 6644 plakalı otomobil, Kilis-Gaziantep karayolunun 20. kilometresinde sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu şarampole yuvarlandı. Kazada, sürücü ile araçtaki eşi Zühre (40) ve annesi Döndü Gün (70), yaralandı. Yaralılar, ambulanslar ile Kilis Devlet Hastanesine kaldırıldı.
Kilisli Zeytin Üreticisi Şerif Mercimek, Kilis’in zeytinyağının bir marka olmaya başladığını söyledi. Kilis’in önde gelen zeytin üreticilerinden Şerif Mercimek, Kilis zeytinyağının bölgeye has özelliklerinin, kendine has tadı ve aroması nedeniyle marka olma özelliği sağladığını belirtti. Mercimek, "Zeytin ağacının, doğrudan meyvesinden sıkılarak hiçbir kimyasal işlem görmeden, katkı maddesi içermeden, doğal hali ile elde edilen, oda sıcaklığında sıvı olarak tüketilebilen, yeşilimsi sarımtırak renkte sıvı bir yağdır.
 6  ...


Resmi İlanlar
Site Haritası