• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/vizyonhavadis.kilis
  • https://www.twitter.com/@vizyonhavadis79
vizyon

Anasayfa

Kilis'te, ‘sarma’ yapımında kullanılan asma yaprağının piyasaya çıkması nedeniyle vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Kilis’te, asma yaprağı yoğun ilgi görüyor. Toplanan yapraklar, kış aylarında tüketilmek üzere su dolu bidonlar içerisinde salamura olarak hazırlanıyor. Kilis'te yüz yıllardır, 'sarma' olarak bilinen dolma türü yemeklerde kullanan asma yaprakları, çevre illerden de rağbet görüyor. İl dışındaki Kilisliler, yakınları aracılığıyla asma yaprağı alarak salamura yapıyor. Kilis’te, asma yaprağına olan yoğun talep nedeniyle İzmir yöresi ile Gaziantep'in İslahiye ilçesinde yaprak getiriliyor.
Anadolu Üniversitesi ikinci üniversite tanıtım faaliyetlerini 7 Aralık Üniversitesinde tanıtım faaliyetleri gerekleştirildi. 7 Aralık Üniversitesinde stant açan Anadolu Üniversitesi tarafından üniversite öğrencilerine yönelik ikinci üniversitesi ile ilgili tanıtım yaptılar. 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun’un ziyaret ettiği Anadolu Üniversitesi standını ziyaret etti.
Kilis Valisi İsmail Çataklı, Hemşirelik Haftasını kutladı. Vali Çataklı'nın kutlama mesajında hemşirelerin kutsal bir mesleği ifa ettikleri belirtilerek, "Bireyin, ailenin ve toplumun sağlığını korumakta, geliştirmekte ve hastalık halinde iyileştirme hizmeti vererek, yurdumuzun her tarafında büyük bir fedakarlıkla görev yapmaktadırlar. Hemşirelik; temelinde insan sevgisi olan, şefkat, bilgi ve beceri ile yoğrulmuş, özveri ve hoşgörü kavramlarını içinde bulunduran, sabrın öne çıktığı zor ve önemli bir meslektir. Sağlık hizmetlerinin en iyi biçimde sunulabilmesi, sürekliliği ve kalitesi tüm sağlık çalışanlarının koordineli çalışmasıyla mümkündür. Bu bakımdan hemşirelerimize önemli görevler düşmektedir. Hiç şüphe yok ki, hemşirelerimiz bu sorumluluğun bilinci ile görevlerini en iyi şekilde layıkıyla yerine getirmek için ellerinden gelenin en iyisini yapmaktadırlar" denildi.
- Kilis İmam Hatip Lisesi öğrencileri El Bab Şehirlerini anıldı. Aleaddin Yavaşça Kültür Merkezinde gerçekleştirilen “Gençler Resul’un izinde” konulu etkinlikle El Bab şehitlerini anıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra Kuran-ı kerim tilaveti ile devam eden programda öğrenciler, Kilis’e atılan roketlerin konu alındığı skeçlerle, 15 Temmuz sürecinde yaşananlar da anlatıldı. Öğrenciler, El Bab şehitleri için şiirler seslendirdiği programda ilahiler de okudu. Duygulu anların yaşandığı gecede bir konuşma yapan Okul Müdürü İbrahim Doğançay, her şeyin birinci basamağının ahlak olduğunu belirterek, “İnşallah İmam hatip nesli çoğaldığı zaman aktif hale geldikçe daha güzel şeyler olacak. Yine hepimizin yakından takip ettiği Filistin’de 16 yaşındaki genç bir kızımız şehit edildi” dedi. (İHA)
Kilisli gençler bu yıl 6’ıncısı düzenlenen Malatya Anadolu Kitap Fuarında katıldı. Kilis Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı ile yürüttüğü belediye hizmetleri kapsamında bir yeniliğe daha imza attı. Türkiye çapında büyük bir ilgi ile takip edilen ve bu yıl 6’ıncisi düzenlenen Malatya Anadolu Kitap Fuarında lise öğrencileri yazarlarla buluştu. Kitap fuarı dışında öğrenciler, Sanat Sokağı, Kültür Adası, Malatya İnönü Üniversitesi, Tabiat Parkı, Battal Gazi Kervansarayı, Ulu Cami, Paşa Konağı ve Kernek Şelalesi gezerek unutulmaz bir gün yaşadı.
Kilis’te Çalışma ve İş Kurumu Kilis İl Müdürlüğü ve Ekrem Çetin İş Okulu işbirliği ile Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanlığında Engelliler haftası münasebetiyle engelli vatandaşlara Asker yemini yaptırılarak engelli vatandaşlar bir gün de olsa askerlik yapmanın gururunu yaşadılar. Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanlığında yapılan yemin törenine engelli vatandaşlar aileleri ile beraber katılırken duygusal anların yaşandığı gözlerden kaçmadı. Bazı aileler ağlayarak çocuklarının asker olduklarını seyrederken bazı vatandaşlar bugünleri gördüğü için Allah’a çok şükür etti.
 7  ...


Resmi İlanlar
Site Haritası