• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/vizyonhavadis.kilis
  • https://www.twitter.com/@vizyonhavadis79
vizyon

Anasayfa

Kilis’te İbrahim Alitinoğlu (Ford İbrahim) ve Suzan Alitinoğlu’nun oğlu Ümit Alitinoğlu ile Muhammed ve Fatma Hasan’ın kızı Sihem Hasan Aykanat Plaza da yapılan muhteşem düğün ile dünya evine girdiler. Geçtiğimiz Cuma günü Aykanat Plaza da yapılan düğüne siyasetçilerin yanında Kilis bürokrasisinin önemli isimleri düğünde bir araya geldi. Gece geç saatlere kadar düğüne katılan davetliler gönüllerince eğlenirlerken düğünde gelin ile damat fotoğraf çektirmek isteyenlerle fotoğraf çektirdiler. Kilis Vizyon Havadis gazetesi olarak dünya evine giren Ümit ve Sihem çiftine bir ömür boyu mutluluklar diliyoruz.
Kilis Sağlık-Sen il Başkanı Hüseyin Özcan 12 Mayıs Hemşireler günü dolayısıyla Kilis Devlet Hastanesinde bulunan Hemşirelere çiçek takdim etti. 12 Mayıs Hemşireler günü dolayısıyla bir de açıklama yapan Kilis Sağlık-Sen il Başkanı Hüseyin Özcan; “Hemşirelerimiz, gerek ekonomik, gerekse iş yoğunluğu ve iş ortamı kaynaklı sebeplerden dolayı tükenmişlik sınırında hizmet vermektedir. Buna rağmen hizmetlerini aksatmayan, kendisi veya ailesinden biri hasta olsa bile, vatandaşlarımızın sağlık hizmeti alması için fedakarlık yapan hemşirelerimizin sorunları çözülerek iş motivasyonları artırılmalıdır. Bundan dolayı her yıl olduğu gibi bu yılda 12 Mayıs hemşireler gününü en içten dileklerimle tebrik ediyorum” dedi.
12-13-14.05.2017 Tarihleri arasında Kilis İlimizde U-14 Gençler Futbol Ligi Türkiye Şampiyonası birinci kademe grup maçları Kilis te oynanacak. Şehit Kamil Belediye Spor, Diyarbakır Kayapınar Belediye Spor, Adana Kanarya Spor ve 1920 Maraş Sporun yer aldığı Birinci Kademe Fikstürü çekildi. Fiküstür çekimleri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Remzi ARKALTI, ASFK Başkanı Mahmut ÖZKAN, TTF Kilis İl Temsilcisi M.Şakir KILIÇ, İl Hakem Kurulu Başkanı, Şükrü BALKAN, TFFHGD Kilis Şube Başkanı İdris DAĞLI ve Kulüp Temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.
“Sınırda Sesler:Kilis 7 Aralık Üniversitesi I. Şiir/Şair Buluşması” etkinliği üniversitede gerçekleştirildi. Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonunda gerçekleştirilen programa Rektör Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun ve eşi Şehri Karacoşkun, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız ve eşi Emine Yıldız, Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Bilal Tırnakçı, Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Danışmanı İbrahim Yasak ve çok sayıda davetli katıldı.
Önceki gün gazetemizin gündeme taşıdığı ve dün de gazetemizin manşetine koymuş olduğumuz haberden sonra Kilis Belediyesi ekipleri yollarda oluşan çukurları asfalt yama yaparak mağduriyeti ortadan kaldırdı. Yollarda oluşan çukurlardan dolayı araçlar yollardan geçerken altlarını yere vuruyor ve ciddi anlamda geçiş sırasında sıkıntılar baş gösteriyordu. “Vatandaşlarımız bozuk yollardan muzdarip” başlığı ile çıkmış olduğumuz haberden sonra yetkililer haberimize kulak vererek çukur olan yolların asfalt yama yapılmasını istediler.
Yaklaşık bir haftadan beri Kilis'te yaşanan trafik kazaları, bir çok yuva yıkmakta, birçok aileyi de derin acılara boğmaktadır. Kilis olarak bir çok konuda en gerilerde gelirken, trafik kazalarında ilk üçe girebiliriz diye düşünüyorum. Sorumsuzca, pervasızca ,hatta en basit deyimle dikkatsizce davranışlar, trafik kazalarında ölümlere ve yaralanmalara sebep olmaktadır. Bütün yollar benimdir, trafikte istediğim gibi giderim, yolların kralı benim, anlayışı sürdüğü müddetçe, bu acı sonlar herkesi beklemektedir.
 8  ...


Resmi İlanlar
Site Haritası