• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/vizyonhavadis.kilis
  • https://www.twitter.com/@vizyonhavadis79
vizyon

Anasayfa

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Mercidabık Kampusunda oluşturulan hobi bahçeleri için kura çekilişi gerçekleştirildi. Çekiliş programına, Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun ve çok sayıda üniversite personeli katıldı. Üniversite personeli olmak şartıyla, iki yıllığına kişilere tahsis edilmek üzere oluşturulan hobi bahçeleri için daha önce üniversitenin web sitesi üzerinden duyuru yapılmış ve hobi bahçesi talep eden personelin başvuruları alınmıştı. Alınan başvurular doğrultusunda hobi bahçelerinin yerlerinin belirlenmesi için kura çekildi.
Şehir ahalisi Allah dostlarından İbrahim Ethem hazretlerine, yağmur duasına çıkacağız üstad bize eşlik eder misin demişler. İbrahim Ethem ahaliye dönmüş siz gidin kulluğunuzu yapın O Rabliğini yapar zaten diye cevap vermiştir. Referandumun resmi olmayan sonuçlarına göre Kilis % 64,2 ile ipi göğüsledi ve yüksek bir performans ile son 15 yıldan beri olduğu gibi iktidara desteğini yine verdi. Kilis te her üç kişiden ikisi evet oyu kullanarak anayasa değişikliğini onayladı yani Kilis yine üzerine düşeni yaptı
Referandum sonuçlarının yaklaşık %51,42 bandında çıkması hiç bir şekilde tartışma konusu olamaz. Bu sonuç 15 nisanda makalemde söylediğim gibi 51 beyazın 49 siyaha üstünlüğü gibidir, yani demokrasinin tezahürüdür. Sonuçta atı alan Üsküdar'ı geçmiştir. Bugünden sonra değişim başlayacaktır ve Sayın cumhurbaşkanımızın deyimiyle artık bu ülkede patinaj çekilmeyecektir. Yapılan referandum da tercihini hayır veya evet ten yana kullananların büyük çoğunluğunun iyi niyetle Türkiye nin yüksek menfaatleri gereği kullanmış olduğundan şüphemiz yoktur.
16 Nisan 2017 tarihinde yeni Cumhurbaşkanlığı sistemi ile yapılan referandum oylamasında Kilis tercihini resmi olmayan sonuçlara göre % 64.12 Evet oyu kullanarak yaptı. Kilis’te bulunan 81.705 seçmenin 75.012 si sandık başına giderken Kilisliler tercihlerini resmi olmayan sonuçlara göre %64.12 ile Evet oyu vererek kullandılar. Kilis’te YSK (Yüksek Seçim Kurulunun) belirlemiş olduğu saatler çerçevesinde saat 07.00 de başlayan oy verme işlemi saat 16.00 da sona erdi.
Kilis yine başı çekiyor, % 64.12 ile anayasa değişikliğinde güçlü evet. Yine sağduyu ,yine milletimiz kazandı ve yine ülkemiz kazandı elhamdulillah. Tabiri caizse ortaçağ kapandı, yeni bir çağ açılıyor. Aylardır konuşuyoruz, yazıyoruz, tartışıyoruz ve nihayet 18 maddelik anayasa paketi milletimizin tarafından onaylandı. Artık koalisyonlar ve darbeler dönemi kapanmıştır ve bundan böyle bir gün seçim beş yıl geçim. Yani güçlü hükümetler ve güçlü iktidarlarla tam yol ileri.
Kilis Valisi İsmail Çataklı 16 Nisan 2017 tarihinde yapılan Referandum seçimleri için oyunu kullandı. Beşyüzevlerde bulunan Alaaddin Yavaşça Kültür Merkezi yanında ki Yunus Emre İlkokulunda oyunu kullanan Vali İsmail Çataklı daha sonra sandık bölgelerini gezerek sandık görevlileri ile bir süre sohbet etti. Yunus Emre İlkokulunda Pazar günü sabah saat 09.30 da 1055 nolu sandıkta oyunu eşi Sabahat Çataklı ile beraber kullanan Kilis Valisi İsmail Çataklı oyunu kullandıktan sonra yaptığı açıklamada;
 9  ...


Resmi İlanlar
Site Haritası