• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/vizyonhavadis.kilis
  • https://www.twitter.com/@vizyonhavadis79
vizyon
YAĞIŞ MİKTARI
37.6 cm
Reklam
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam186
Toplam Ziyaret782543

T.C. KİLİS İCRA DAİRESİ 2014/207 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

KİLİS

İCRA DAİRESİ

2014/207 ESAS

 

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri            : Kilis İli, Merkez İlçesi, Bulamaçlı Köyü,  Gülbaba Köyiçi Mevkii, 839 Parsel,  Taşınmaz konum olarak Kilis-Antakya D-400 karayoluna 150 metre mesafede bulunmaktadır. Parsel üzerinde toplam alanı 170,00 m² tek taktlı yapı mevcut olup 60,00 m²'si 3 oda mutfakbanyo ve wc den oluşmakta olup mesken olarak kullanılmaktadır. Meskenin tabanları seramik duvarları sıvalı boyalı kapıları demir doğrama pencereleri pvc dir. mesken olarak kullanılan bölümün üzerine etrafı açık 70,00 m2 alanlı yaklaşık 3 metre yüksekliğinde demir profil üzerine oluklu saç ile çatı yapılmıştır. Taşınmazın batı bölümünde  110,00 m2  ahır ve depo olarak kullanılan bölüm yapılmıştır. Dışı sıvalı ve boyalı olup üzerini ahşap taşıyıcı üzerine oluklu sac ile kapatılmıştır. Taşınmazın bahçesine 80,00 m2  kilit taşı döşenmiştir. 20,00 m2 bahçe duvarı ve raylı demir kapı mevcuttur. Taşınmazın elektirik ve suyu mevcut olup soba ile ısıtımaktadır.Yıpranma ve eksiklik oranı % 35'dür.

Adresi   :  Kilis İli, Merkez İlçesi, Bulamaçlı Köyü,  Gülbaba Köyiçi Mevkii, 839 Parsel

Yüzölçümü         : 350,00 m² yüzölçümlü arsa

Arsa Payı             : tam

İmar Durumu    : Yok   , İnşaat tarzı Belediye ve imar planı dışındadır.

Kıymeti : 53.470,00 TL

KDV Oranı           : %18

Kaydındaki Şerhler         : haciz

1. Satış Günü     : 19/09/2017 günü 10:40 - 10:50 arası

2. Satış Günü     : 17/10/2017 günü 10:40 - 10:50 arası

Satış Yeri             : Kilis Adliyesi Müzayede Salonu Merkez/KİLİS

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                Satış şartları :

                1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın  yirmi gün öncesinden,   artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci  günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.  Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,  rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını  ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

                2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,  1/2 tapu harcı ile  teslim masrafları  alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

                3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

                4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

                5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

                6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/207 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/07/2017

 

 

 

 

Barış DEMİR

 İcra Müdür Yardımcısı

 123253