• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/vizyonhavadis.kilis
  • https://www.twitter.com/@vizyonhavadis79
vizyon
YAĞIŞ MİKTARI
37.6 cm
Reklam
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam188
Toplam Ziyaret782545

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

KİLİS

İCRA DAİRESİ

2017/4 TLMT.

 

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri            : Kilis İl, Merkez İlçe, 19 Ada No, 15 Parsel No, Şıhabdullah Mahalle/Mevkii, Taşınmazda borçlunun hissesi tam olup arsa yüzölçümü 243,69 m²'dir.Taşınmaz zemin kat mesken bürüt  inşaat alanı 140,00m² dir. 4 oda, mutfak ve müştemilatan oluşmakta olup, beyaz taştan yapılmıştır. yerler şap duvarlar sıvalı ve boyalı, pencereler  kapılar  ahşaptır. Taşınmazın yaklaşık 103,00 m² avlusu bulunmaktadır. yapı yaklaşık 50-60 yıllık olup,Yapının  eksiklik ve yıpranma payı % 60 dır.

Adresi   : Şıhabdullah Mahallesi Şakir Atik Cami Sokak No: 8   Merkez / KİLİS

Yüzölçümü         :arsa yüzölçümü 243,69 m2 

Arsa Payı             : tam

İmar Durumu    :   Belediye sınırları ve imar planı içinde olduğu yapı nizamı bitişik nizam 3 kat ( B-3) olduğu belirtmiştir.

Kıymeti : 96.202,50 TL

KDV Oranı           : %18

Kaydındaki Şerhler         : tapu kaydında ki gibi

1. Satış Günü     : 12/09/2017 günü 11:00 - 11:10 arası

2. Satış Günü     : 10/10/2017 günü 11:00 - 11:10 arası

Satış Yeri             : Kilis Adliyesi Müzayede Salano Merkez/Kilis

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                Satış şartları :

                1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın  yirmi gün öncesinden,   artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci  günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.  Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,  rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını  ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

                2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,  1/2 tapu harcı ile  teslim masrafları  alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

                3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

                4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

                5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

                6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/4 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/06/2017

 

 

 

 

Barış DEMİR

 İcra Müdür Yardımcısı

 123253